ارسال زیتون پرورده یک نفره به مناطق سیل زده در پاکستان

زیتون پرورده یک نفره برای کودکان خردسال مفید است، زیرا حاوی اسید لینولئیک با غلظتی مشابه شیر مادر است که بر تشکیل سیستم عصبی تأثیر می گذارد.

همچنین برای افراد مسن مفید است، زیرا یک ماده تقویت کننده جنسی است، یعنی. محرک جنسی برای افراد مسن، این روغن تنها روغنی است که کلسیم را در بافت های استخوانی حفظ می کند.

زیتون پرورده به دلیل اسیدیته پایین به جذب املاح و چربی در بدن به معده کمک می کند. ویتامین A باعث می شود زیتون پرورده و روغن پیشگیری کننده خوبی برای بیماری های چشمی باشند.

زیتون پرورده در پیشگیری از سرطان: یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی در سال گذشته به آمارهای پزشکی اشاره کرد که نشان داد زنانی که رژیم غذایی آنها حاوی درصد بالایی از اسیدهای چرب تک غیراشباع امگا 6 است چندین برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند.

زیتون

در مطالعه دیگری که توسط پزشکان دانشگاه بوفالو در نیویورک انجام شد، ثابت شد که چربی موجود در زیتون پرورده، بتا سیتوسترول، می تواند به طور فعال با تشکیل سلول های سرطانی پروستات مبارزه کند.

محققان پس از مشاهدات طولانی رفتار سلول های سرطانی به این نتیجه رسیدند که بتا سیتوسترول سیستم ارتباط بین سلولی را تقویت می کند که از طریق آن سلول ها فرمان تقسیم را دریافت می کنند.

بنابراین، بتا سیتوسترول رشد سلول های سرطانی را حتی قبل از شروع رشد و تقسیم غیرقابل کنترل متوقف می کند. نتایج تحقیقات اخیر منتشر شده توسط گروهی از پزشکان دانشگاه آکسفورد نشان می دهد که زیتون پرورده می تواند سیستم گوارشی را التیام بخشد و از دستگاه گوارش در برابر بروز سرطان محافظت کند.

معلوم می شود که زیتون پرورده وارد واکنش های شیمیایی پیچیده ای با اسیدهای معده می شود و فرصتی برای ظهور و تکثیر سلول های سرطانی باقی نمی گذارد.

علاوه بر این، محققان دریافته‌اند که زیتون پرورده میزان اسید صفراوی را کاهش می‌دهد و سطح آنزیم دیامین اکسیداز را افزایش می‌دهد که سپر مطمئنی در مبارزه با ظهور سلول‌های سرطانی و تولید مثل کنترل نشده آنهاست.

رشد استخوان سالم: زیتون پرورده سرشار از ویتامین‌های E، A، D و K است که برای تقویت بدن در حال رشد کودک بسیار مهم است، زیرا این ویتامین‌ها به تثبیت کلسیم در بافت استخوان کمک می‌کنند و آن را سالم و قوی می‌کنند.

در عین حال، زیتون پرورده به ویژه برای افراد مسن توصیه می شود، زیرا بسیار سریع جذب بدن می شود و به فعال شدن بسیاری از مواد معدنی و ویتامین ها در بدن کمک می کند.

علاوه بر این، زیتون پرورده با جلوگیری از از دست دادن کلسیم، معدنی شدن استخوان (رسوب مواد معدنی در بافت استخوان) را تقویت می کند.

135 بافت استخوانی مخزن ساختار معدنی بدن است و اگر بافت استخوانی بدن فاقد ذخایر معدنی کافی باشد، خطر ابتلا به این بیماری وجود دارد. ابتلا به بیماری های جدی مانند پوکی استخوان. از این منظر زیتون پرورده اثر درمانی بسیار مهمی بر ساختار استخوان انسان دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.